
Vuokra-asunto B3 – Parken Villa
60,5 m2
Asunto B3, 2h+k, 60,5m2KohdeAsunnot
Hinta960€ sis. lämmitys
Huoneluku2h+k
LisäkustannuksetTakuuvuokra 1920€, +avainpantti, vesi 25€/hlö/kk, mediavastike 12€/kk ja käyttösähkö kulutuksen mukaan.
Tunnelmallinen ja valoisa läpitalon kolmio kahdella makuuhuoneella Parken Villan ensimmäisessä kerroksessa. Olohuoneen isot ikkunat avautuvat Fiskarsin joen halkomaan puistoon. Huoneistossa on erillinen vaatehuone. Huoneisto ja sen pintamateriaalit on valittu vanhaa kunnioittaen.
Vuokran lisäksi vuokralainen vastaa sähkökuluista, nouhouskuluista ja mediavastikkeesta 12€/kk, vesimaksusta 25€/henk/kk. Vapautuu aikaisintaan 1.8.2026. Minimi 12 kk vuokrasopimus.

Usein kysytyt kysymykset
Mitä vuokraan sisältyy?
Vuokrasummaan sisältyy lämmitys (kaukolämpö). Vuokralainen maksaa vedenkulutuksesta ja käyttösähköstä erikseen kulutuksen mukaan.
Tarvitsenko sähkösopimuksen?
Asukas tekee käyttösähköstä oman sopimuksen sähköyhtiön kanssa.
Ovatko kotieläimet sallittuja?
Kotieläimet ovat sallittuja Parken Villassa sopimuksen mukaan.
Onko tupakointi sallittu?
Tupakointi ei ole sallittu Parken Villan sisätiloissa.
Harkitsen kesäasunnon hankkimista tai asunnon edelleenvuokrausta
Parken Villan asuntoja ei vuokrata kesäasunnoiksi. Asunnon edelleenvuokraaminen tai majoitustoiminta, kuten Air BnB on kielletty.
Pitääkö minun maksaa takuuvuokra?
Parken Villan asuntojen takuuvuokra on kahden kuukauden vuokra, ja se maksetaan ennen vuokrasopimuksen alkamista. Avainpantti on 50€ ja se maksetaan avaimen luovutuksen yhteydessä.
Ovatko asunnot estettömiä?
Parken Villan rakennus ei ole esteetön.
Tarvitsenko vakuutuksen?
Vuokrasopimuksessa edellytämme vähintään irtaimistovakuutuksen ottamista.
Onko rakennuksessa varastotilaa?
Jokaisella asunnolla on 4-7m2 kylmää varastotilaa rakennuksen kellarissa. Varaston voi lukita omalla riippulukolla.








